Praga w nowej odsłonie.

Praga Południe to urokliwa i wyjątkowo klimatyczna dzielnica prawobrzeżnej Warszawy. Jeszcze niedawno niedoceniana, przeżywa dziś dynamiczny rozwój i wraca do dawnej świetności, stając się jedną z najlepiej ocenianych i najchętniej zamieszkiwanych dzielnic stolicy.

COGIK Sp. z o.o., jako jeden z deweloperów, którzy dostrzegli ogromny potencjał tej części Warszawy, jest w trakcie realizacji inwestycji przy ulicy Kiprów – na praskim Grochowie. Realizacja, to najwyższej klasy apartamentowiec, który zagwarantuje mieszkańcom przytulną atmosferę w kameralnym otoczeniu zabudowy jednorodzinnej i bezpieczeństwo. Inwestycja znajduje się zaledwie 1500m od Ronda Wiatraczna, jest doskonale skomunikowana z całą Warszawą – liczne linie tramwajowe, autobusowe – to niezachwiane atuty lokalizacji. Ponadto, lokale mieszkalne o zróżnicowanym metrażu, podziemny garaż i otoczenie inwestycji, to gwarancja spokojnego, wygodnego życia w najwyższym standardzie wykończenia.

Praga Południe to dzielnica, która historią sięga XIV wieku. Kiedyś przeżywająca rozkwit, traktowana w dużej mierze, jako zaplecze przemysłowe, ale również miejsce bardzo chętnie wybierane do zamieszkania. W minionych latach niestety zaniedbana, pełna nieatrakcyjnej, starej zabudowy i niszczejąca w oczach. Taki stan spowodował, że wartość Pragi Południe – zarówno w oczach Warszawiaków, jak i inwestorów – znacząco spadła.
Nie było jednak trzeba wiele, aby dostrzec drzemiący w dzielnicy potencjał i możliwości rozwoju. Jedna po drugiej, zaczęły pojawiać się inwestycje biznesowe, a wraz z nimi troska o infrastrukturę i otoczenie. Praga zaczęła rozkwitać, a w ślad za tym, podążyli deweloperzy, znajdując coraz atrakcyjniejsze grunty pod inwestycje mieszkaniowe. Lokalizacja Stadionu Narodowego i kilkuletnie przygotowania do Euro2012 sprawiły, że w Pragę tchnięto drugie życie. Niszczejące budynki zastąpione zostały atrakcyjną architekturą, zaniedbane skwery rozświetlił blask nowoczesnych aranżacji, a to wszystko, to dopiero zapowiedź tego, co czeka dzielnicę.
Na wiele najbliższych lat zaplanowane są inwestycje, które sprawią, że Praga Południe bez wątpienia stanie się najlepszym miejscem do zamieszkania. Port Praski wraz z przylegającą do niego promenadą, plaże miejskie, nowoczesne parki, pełne atrakcji dla całej rodziny, punkty usługowe, centra handlowe i inwestycje biznesowe, placówki lecznicze i edukacyjne – dzięki tak szeroko rozbudowanej infrastrukturze, mieszkańcy Pragi będą mieli do dyspozycji wszystko, począwszy od realizacji codziennych potrzeb, poprzez edukację dzieci, rodzinną rozrywkę, odpoczynek, aż po miejsca pracy. A wszystko to usytuowane w spokojnej, oddalonej od zgiełku miasta okolicy, zapewniającej wyjątkowo przyjemną atmosferę, pełną spokoju i przyjaznej zieleni.
Prawobrzeżna Warszawa już dziś odzyskała miano jednej z bardziej atrakcyjnych lokalizacji mieszkaniowych w Warszawie, najbliższe lata będą potwierdzeniem lokacji dzielnicy w rankingach. Pełna klimatycznych zakamarków, przytulnych uliczek z kafejkami, parków, centrów rozrywkowych i bogatej bazy sklepowo – usługowej, nie pozwoli na nudę i sprawi, że życie mieszkańców będzie wyjątkowo wygodne.